metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
123 ~123 (Gość)08.05.2017 13:44

fajnie, że ta Giełda Staroci się przyjęła w PT. Jednak zmieniłbym miejsce i organizował to w Rynku wtedy byłoby pewnie więcej oglądających i przede wszystkim kupujących. A jeżeli "interes się kręci" to ściągnęłoby to kolejnych sprzedających i giełda zyskałaby na znaczeniu w szerszej okolicy...

21


Piotrkowianin Piotrkowianinranga08.05.2017 14:05

A to parkowanie samochodów na trawniku to jakaś nowa, świecka tradycja?

10


Kamil 30 ~Kamil 30 (Gość)08.05.2017 14:18

Elżbieto, nie oceniam Twojej wiary. Jako chrześcijanin chcę tylko pokazać Ci przykład, bo może dzięki niemu zwrócisz się do prawdziwego Boga.
Bóg zakazał oddawać cześć i pokłon jakimkolwiek obrazom czy figurkom prawda? Natomiast wielu ludzi modli się do nich mówiąc: "przecież nie modlę się do bożka. To jest figura: Jezusa, Maryi itd..."
Ale przecież sam Bóg mówi w w Piśmie Świętym, aby nie robić podobizn również na wzór samego Boga!
Oto cytat: "<Z kimże byście mogli Mnie porównać, tak, żeby Mi dorównał?> - mówi Święty." Ks. Iz. 40,12-26
"Komu Mnie podobnym i równym uczynicie? Z kim Mię zestawicie, jakoby z podobnym?.....
opłacają złotnika, żeby ulał bożka, którego potem czczą, padając nawet na twarz. Podnoszą go na barki, dźwigają, potem go umieszczają na podstawie. I stoi, z miejsca swego się nie ruszy..." Iz 46
Jeśli jesteś osobą religijną, to podstawą twej wiary jest Pismo Święte.
Jeśli obrazy/figury są dla ciebie wartością religijną - to odrzucasz słowa samego Boga.
Jeśli odrzucasz Słowo Boże - to w co tak naprawdę wierzysz?

22


Mariya Fnookievichz ~Mariya Fnookievichz (Gość)08.05.2017 16:25

Na śmietniku są ciekawsze eksponaty niż były na tym pchlim targu

32


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat